Dobro dosli na forum Balkan Samp Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobro dosli na forum Balkan Samp Zone [BSZ]
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 RolePlay Pravila

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin



Posts : 22
Join date : 2011-06-12

RolePlay Pravila Empty
PostSubject: RolePlay Pravila   RolePlay Pravila Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 11:29 am

MG: Metagaming, nacin igranja, mješanje IC i OOC chata. Ako koristimo informacije iz OOC chata u IC korist onda radimo MG prekršaj. IC chat nam koristi samo za stvari koje pišemo kao naši ingame likovi, znaci kad glumimo na serveru, a OOC chat nam koristi za sve ostalo, u njega pišemo sve što nema
veze sa radnjom u igri.
primjeri:
pravilni IC - T(otvaranje konzole za pisanje) Ola Amigo jel znaš koliko je sati?
nepravilni IC - T(otvaranje konzole za pisanje) EE aj me dodaj na FB ja sam Marijan Sabo
pravilni OOC - T(otvaranje konzole za pisanje) /b Ocemo na igralište sad poslije paya?
nepravilni OOC - T(otvaranje konzole za pisanje) /b Ejj puknio si mi auto daj za popravak

PG: Powergaming, nacin igranja, izvodenje realnih radnji te izbjegavanje nerealnih. Ako radite stvari
nemoguce u životu napravili ste prekršaj PG. Kako bi to izbjegli izvodite samo realne i moguce radnje.
Sve radnje koje nisu vidljive morate naglasiti /me komandom.
primjeri:
prekršaj PG - vožnja na krovu auta, trcanje oko nekog dok te puca
pravilna /me komanda - T(otvaranje konzole za pisanje) /me izvlaci pištolj iz pasa
nepravilna /me komanda, kada je radnja vidljiva - T(otvaranje konzole za pisanje) /me izlazi iz auta
nepravilna /me komanda, opcenito - T(otvaranje konzole za pisanje) /me stoji

DB: Drive By, ubijanje pješaka vozilom sa mjesta vozaca dok vozite. DB je kada stojite sa vozilom na nekome,
kada ga ubijete elisom helikoptera, kada u vožnji pucate na njega sa mjesta vozaca i slicne situacije. DB nije
kada sa suvozackih mjesta netko ubija pješake i puca na njih. To jest drive by ali dopušteni.
primjeri:
pravilan DB - pucanje sa mjesta suvozaca, pritisnete tipku H i pucate
nedopušten DB - pucanje sa mjesta vozaca u vožnji, dok vozite stisnete Q ili E i pucate na pješake

DM: Death Match, ubijanje igraca bez RP razloga. DM je samo ubojstvo igraca bez razloga i poticanje igraca na divljanje
i pucanje uokolo. DM nije dopušten osim na eventima kada za to da dopuštenje admin

RK: Revenge Killing, ubojstvo iz osvete, ubijanje igraca jer je on vas ubio odmah nakon toga što vas je ubio. Trebalo bi se
pricekati minimalno 5 minuta, preporucljivo i 10 minuta.

SK: Spawn Killing, ubojstvo igraca na njegovom spawnu. Kada ubijete igraca blizu njegove kuce, zabranjeno ga je ubiti odmah nakon
što on izade, to se smatra SK-om.

PVP: Player Versus Player, napadanje nedužnih civila i divljanje i iživljavanje po njima

PVE: Player Versus Enviroment, divljanje i pucanje po cijeloj svojoj okolini i time ugrožavanje imovine i civila

RP2WIN: RPanje ili ponavljano korištenje neke komande ili ponavljano mijenjanje IC price kako bi izašli kao pobjednik iz RPanja.
primjer:
RP2WIN od strane drugih - zaustavi vas PD zbog kontrole vozacke, sve bude u redu onda oni žele pretražiti vozilo pa ga pretraže ne nadu ništa, pa opet žele
detaljnije pretražit pa vam ubace drogu u auto samo da vas na koncu uspiju uhititi
RP2WIN od svoje strane - otmeš nekog i tražiš novce sa racuna, on kaže izgubio karticu, a ti pokušavaš stalno tjerati vodu na svoj mlin i tako ubijaš njegov RP

BA: Bug Abusing, iskorištavanje bugova u svoju korist. Bugovi se cesto mogu naci na serveru, uvijek ih treba prijaviti, a ne ih iskorištavati u svoju korist.
primjer:
kupite biz, ima bug zbog kojeg previše zaradujete, vi to skrivate i muzete lovu

BH: Bunny Hopping, skakanje i trcanje u isto vrijeme kako bi brže pobjegli od nekog. Zabranjena radnja ukoliko bježite od nekog, znaci tijekom RP-a.
ako to radite inace dok ne RPate nije kažnjivo.

AA: Admin Abusing, iskorištavanje admin komandi u svoju korist. Kada admin u svrhu svoga zadovoljstva koristi svoje admin komande koje drugi nemogu koristiti.
primjer:
admin se koristi komandom /givemoney kako bi imao novaca u igri

AE: Admin Exploting, iskorištavanje admina u svoju korist. Kada igraci iskorištavaju admina na prevaru kako bi dobili korist od njega.
primjer:
netko laže adminu da mu je nestao auto, pa da mu admin da novce

NJ: Ninja Jacking, krada auta dok je auto u vožnji. Znaci krada auta na Ninda nacin. uvijek kada ti se dogodi NJ pisat ce ti crveno Car Jacked!!
primjer:
netko stoji kraj tebe i ti kreneš autom, a on stisne f dok auto ubrzava i tako ti ga ukrade.

SRP: Superman RP, RPanje da si nepobjediv.
primjer:
dodeš sam medu neku bandu i vadiš oružje prijetiš se.. ili netko te otima, njih npr. 3 na tebe jednog i ti vadiš gun i braniš se

CK: Character Killing, stavljanje igraca u zatvor na toliko puno vremena, da je on prisiljen novi acc pravit.. CK se može odRpati, postoje pravila,
admini odobravaju.

KRP: Killing RP, prekidanje ICanja i RPanja sa OOC chatovima. To ne raditicak ni kad netko nešto pogriješi ili prekrši, vi nastavljate RP a njega slikate i prijavite

GFA: Guns From Ass, vadenje oružja bez /me komandi.
primjer:
uzmete si M4, a ne upišete /me
pravilan /me - T(otvaranje konzole za pisanje) /me skida M4 sa leda i hvata ga u ruke
nepravilan /me - T(otvaranje konzole za pisanje) /me uzima gun ((i onda izvadite M4))

DFA: Drugs From Ass, korištenje droge bez /me komande
primjer:
kucate /usedrugs, a prije toga ne upišete /me vadi drogu iz džepa i konzumira ((trenutno ubacen automatski /me na tome))
Back to top Go down
https://balkansampzone.bosnianforum.com
 
RolePlay Pravila
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pravila Foruma

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Dobro dosli na forum Balkan Samp Zone  :: Role Play Pravila :: Role Play Pravila-
Jump to: